Ayak Kokusu Nasıl Gider

Ayak kokusu nasıl gider? sorusunun cevabı ayak kokusu nasıl oluşur? sorusundadır. Ayak kokusu ile ilgili bir çok makale yayınladık. Şimdi de bu ilk sorunun cevabını aramaya çalışacağız. Ayak kokusu nasıl gider sorusuna bir çok cevap aranabilir. Bu konun çözümü ile ilgili bir çok ürün ve yöntem bulunmaktadır.

Ayak kokusu nasıl gider sorusunun cevabına ilk önce 5 yöntem olarak bahsedebiliriz.

1-Tuzlu su banyosu

2-Ayakkabıları dönüşümlü giymek

3-Çay banyosu yapmak

4-Ceviz yaprağı ile ovmak ve yapraklarının ekstraksiyonu ile ayakları yıkamak.

5-Ayak kokusu giderici ürünler kullanmak. Gümüş çorap gibi. Gümüş çorap, multifonksiyonel bir çorap çeşididir. Çoraptır, ayakların normal ihtiyacını karşılar. Ayak kokusu, mantar, kaşıntı, pişik gibi sorunların giderilmesinde yardımcıdır. Bu yönüyle de bir çok fonksiyonu içerisinde barındırmaktadır.

Ayak kokusu nasıl gider diyerek arama yapıp ürün arayanlar. O kadar da endişelenmesin. Ayak kokusu bir sistemin ürünü. Eğer bu sistemi bilirseniz. Oluşumundaki etmenleri bilirseniz. Sorunu da kolayca çözmüş olursunuz. Ayaklarınızı kuru tutacak doğal çoraplar. Kullanılan çorapların pamuk ipliği ya da doğal ipliklerden üretilmiş olması. Ayakta oluşan nemin çekilmesi bakımından önemlidir. Ayakkabıların yeterince havalandırılması. Tüm bu yapılanların kalıcı bir sonuç vermeyeceği aşikardır. Bu konuda kullanılacak bazı ürünlerin daha kalıcı sonuçlar verdiği bilinmektedir. İçerisinde kötü kokuları inhibe eden malzemelerin bulunduğu spreyler buna bir örnektir. Spreylerin kullanımı bir çok yönden avantajları bulunmaktadır.

-Kullanımı oldukça kolaydır.

-Etkisini kolayca gösterebilmektedir.

-Spreylerin ihtiva ettiği etken maddeler ayakkabı kokularına karşı oldukça etkili olabilir. Özellikle gümüş içeren spreyler ayakkabı içerisinde kaldığı için kalıcı etki gösterebilmektedir.

Ayak kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Bu konuda yapılacak ilk işin temizlik olduğunu anlamış olduk. Ayak bakımı kadar ayakkabı bakımı da önemli. Unutmayın ayak kokusu ayakkabıyı çıkartıktan sonra artık toplumsal bir sorundur. Bu sorunu halletmek bazen aile saadetini de beraberinde getirmektedir. Bu sorunu gidermek karşı tarafı da ilgilendirdiği için bir sorumluluk meselesi olarak algılanabilir. Ayak sağlığı, ayak sorunlarının çözümü ile yakından ilgilidir. Ayakları temiz tutmak, ayakkabıları havalandırmak, giyilen çorapları sıklıkla değiştirmek oldukça basit ama etili yöntemlerdir.  Kötü kokuların en önemli kaynağının bakteriler olduğunu belirtmiştik. Bu önlemler bakterilerin çoğalmasını azaltabilir. Böylece kötü koku olmadan yolunuza devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir