Ayak mantarına bitkisel çözüm

Ayak mantarı çözümü çok yönlü bir süreç olduğunu daha önce belirtmiştik. Ayak mantarına bitkisel çözüm de bu tedavi süreci içerisinde kullanılan ve oldukça fayda görülen bir yöntemler bütünü. Yöntemler bütünü dememizin sebebi ayak mantarı gibi zor olan bir problemin basit bir kaç uygulama ile çözümlenmesi düşünülemez. Ayak mantarına son vermek bilgi ile yapılabilir. Ayak mantarı şüphesinde yapılacak ilk şey bir doktora başvurmaktır. Zaten doktorunuz gerekli tedaviyi yapacaktır. Bizim buradaki amacımız pratik bilgiler vererek işinizi kolaylaştırmaktır.

Ayak Mantarına Hangi Bitkiler Kullanılır

Sarımsak, Garlic Allium satium olarakta bilinen sarımsak etkili antifungal bir bitkidir. Ayak mantarına bitkisel çözüm konusunda ilk başvurulan bitkidir. Ayak mantarı sarımsak tedavisi nasıl olur. Oldukça kolay bulunabilmesi bunun en önemli sebebidir. Etkili olduğu ayak mantarı türü ayak atleti denilen çok azılı bir mantar türüdür. Sarımsakla ayak mantarı tedavisi nasıl yapılır. Pratik yöntem, bir bardak halis zeytin yağına 4 dolgun diş sarımsağı ezerek karıştırın bunu mantar olan bölgeye her gün iki defa olmak üzere uygulayın. Ayaktaki şikayetler gidinceye kadar uygulayabilirsiniz.

Sarı kantaron. Sarı kantaronun latince ismi Hypericum perforatum dır. Sarı kantaron bitkisi bir çok cilt hastalıklarında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Sarı kantaron enteresan özelliği bulunan bir bitki. Aynı zamanda antidepresan. Çay olarak tüketildiğinde yatıştırıcı etkisi bilinmekte. Sarı kantaron yağı ise çok güçlü antimikrobiyal ajandır. İşte ayak mantarına çözüm olarak etkisi de buradan gelmekte. Sarı kantaron kremleri de bu yağdan üretilmektedir. Bitkisel çözüm konusunda başvuru yapılacak çok yönlü bitki.

Ceviz yağı, kabuğu ve yaprağı. Bunlar ayrı ayrı kullanılabilecek aynı meyvenin farklı ürünleri. Ceviz yaprağı ve ceviz dış yeşil kabuğu oldukça fazla juğlon içermektedir. Juğlon etken maddesi antifungal bir malzemedir. Cevizin neyi değerli değil ki. Cevizin meyvesi beyin faaliyetlerinde oldukça işe yaramaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir